Informacja o nieuleczalnej czy śmiertelnej chorobie dziecka, trud narodzin i opieki nad chorym dzieckiem, śmierć dziecka – są to wszystko bardzo trudne doświadczenia. Mogą one wpłynąć na ogólny dobrostan członków rodziny, w pierwszej kolejności rodziców, ale także starszego rodzeństwa, dziadków i innych bliskich. Zetknięcie się z cierpieniem i śmiercią dziecka stawia człowieka często w sytuacji po ludzku niewytłumaczalnej, przed pytaniami, na które nie ma prostych odpowiedzi. Jak radzić sobie z cierpieniem po stracie dziecka? Jak o tym rozmawiać? Spotkania ze specjalnie przygotowanym ekspertem pomogą przejść przez trud okoliczności choroby dziecka oraz przez etap żałoby.

Bardzo cenne są też spotkania z innymi rodzicami, którzy w swoim życiu mieli podobne doświadczenia i którzy chętnie dzielą się swoimi przeżyciami. Spotkania mogą być swoistym światłem, które ułatwia przejść trudny czas związany ze śmiertelną chorobą lub ze stratą dziecka.

Kilka słów

Naszą misją jest niesienie pomocy rodzinom w sytuacji wystąpienia ciężkiej/letalnej wady rozwojowej dziecka w okresie perinatalnym.

Kontakt

STOWARZYSZENIE WIELKOPOLSKIE HOSPICJUM PERINATALNE RAZEM

hospicjum

Ul. Kosińskiego 14 /1, 61-519 Poznań

+48 666 055 475

kontakt@hospicjumrazem.pl

www.hospicjumrazem.pl

Szukaj

Facebook

Obserwuj nasze działania na Facebooku i polub naszą stronę

© Solmedia 2024
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera.