W przypadku, kiedy stan zdrowia dziecka wymaga zaawansowanych procedur medycznych, dziecko pozostaje w szpitalu na oddziale noworodkowym, gdzie ma zapewnioną stałą pomoc i okresowe odwiedziny rodziców. Kiedy dziecko cierpi na śmiertelną chorobę, ale jego stan jest stabilny, zostaje zwykle wypisane do domu (personel szpitala uczy wcześniej rodziców podstawowej opieki nad dzieckiem, jaką będą wykonywać w domu). Dziecko może być przekazane do jednostki zajmującej się opieką ciągłą – np. do hospicjum domowego. W Poznaniu takie hospicjum ma siedzibę przy ul. Bednarskiej (Wielkopolskie hospicjum domowe dla dzieci). Ośrodkami specjalizującymi się w opiece nad dziećmi wymagającymi sztucznej wentylacji w Poznaniu są HELP przy ul. Jasielskiej oraz MEDYK przy ul. Świt.

Zgodnie z koncepcją opieki paliatywnej, dziecku należy zapewnić wszystkie podstawowe potrzeby, takie jak karmienie, nawadnianie, dbanie o higienę, a także podjąć kroki, które zapewniają komfort jego życia – przede wszystkim poprzez skuteczną terapię bólu.

Kilka słów

Naszą misją jest niesienie pomocy rodzinom w sytuacji wystąpienia ciężkiej/letalnej wady rozwojowej dziecka w okresie perinatalnym.

Kontakt

STOWARZYSZENIE WIELKOPOLSKIE HOSPICJUM PERINATALNE RAZEM

hospicjum

Ul. Kosińskiego 14 /1, 61-519 Poznań

+48 666 055 475

kontakt@hospicjumrazem.pl

www.hospicjumrazem.pl

Szukaj

Facebook

Obserwuj nasze działania na Facebooku i polub naszą stronę

© Solmedia 2024
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera.